به گفته هوآوی، صفحه نمایش های 4K مصرف باتری با بالا می برد

Huawei.jpg
تاریخ : ۱۳-۱۱-۱۳۹۳شرکت هوآوی بتازگی اعلام کرد که برنامه ای برای تولید گوشی های هوشمند با صفحه نمایش 4K را در آینده نخواهد داشت. دلیل آن هم واضح است؛ مصرف بالای باتری.

بنا بر گفته مدیر تولید گوشی های هوشمند هوآوی " کوین هو" ، استفاده از رزولوشن بالا در گوشی های هوشمند، باعث مصرف بیش از حد باتری می گردد که هوآوی این نقطه ضعف را در محصولات هوشمند خود نمی پذیرد. در این راستا هوآوی بطور صریح اعلام کرد که در گوشی های هوشمند جدید خود، از صفحه نمایش با رزولوشن بالا همچون 4K استفاده نخواهد کرد.

به گفته کوین هو، صفحه نمایش های 4K، مصرف انرژی بسیار بالایی دارد. با صفحه نمایش 4K، در حدود نصف روز دوام باتری خواهید داشت ولی صفحه نمایش های 2K، یک روز و بیشتر باتری گوشی دوام خواهد آورد. رزولوشن 4K، چهار برابر رزولوشن FullHD بوده که مصرف انرژی آن، 4 تا 8 برابر می گردد.
کوین هو همچنین اشاره به این داشت که رزولوشن 4K در صفحه نمایش های بزرگ جذاب خواهد بود، تشخیص کیفیت 4K با 2K در صفحه نمایش های 5 تا 6 اینچی مشکل خواهد بود.

در هر حال، کوین هو اشاره به این نکرد که بطور کلی رزولوشن بسیار بالا را در محصولات آینده نخواهیم دید. وی ادامه داد: " من نمی خواهم بگویم که بطور کلی رزولوشن 4K در محصولات آینده استفاده نخواهد شد، ولی ما بدنبال چیزی خواهیم بود که با چشم غیر مسلح بتوان کیفیت برتر و تفاوت را تشخیص داد."