استحکام سامسونگ در رتبه اول فروش گوشی های هوشمند در کوارتر دوم سال میلادی:

samsung-no1.jpg
تاریخ : ۲۸-۰۴-۱۳۹۱

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، کمپانی سامسونگ همچنان در رتبه اول فروش گوشی های هوشمند پیشتازی کرده و فاصله خود را با کمپانی اپل و نوکیا در بازار جهانی  در کوارتر دوم سال جاری افزایش داده است. پرچم دار سامسونگ یعنی گوشی Galaxy S III نقش بسزایی در این امر داشته است.
طبق گزارشی که توسط 41 تحلیلگر ارایه شده است، سامسونگ و اپل در کوارتر های گذشته رقابت تنگاتنگی با هم داشتند ولی عرضه گوشی جدید گلکسی سامسونگ، فاصله این کمپانی را با اپل بیشتر نموده است.
 از سامسونگ انتظار می رود تا فروش گوشی های هوشمند خود را به 50 میلیون عدد در یک بازه سه ماهه برساند که در مقایسه با اپل، فروش آیفون در حدود 30.5 میلیون خواهد بود.
به گفته فرانسیسکو جرومینو تحلیلگر IDC، انتظار می رود سامسونگ بالاترین میزان فروش را تا بحال در یک بازه زمانی سه ماهه در سال داشته باشد که این یک رکورد بی نظیر در بین تولید کنندگان گوشی تلفن همراه خواهد بود. بیشترین تقاضا هم برروی سری گلکسی سامسونگ به خصوص Galaxy S II و Galaxy S III خواهد بود.
در بازار کلی گوشی های تلفن همراه ( شامل گوشی های هوشمند و ساده)، سامسونگ به عنوان بزرگترین تولید کننده تلفن همراه در کواتر اول به صدر نشینی 14 ساله نوکیا پایان داده بود و انتظار می رود تا صدر نشینی خود را بسیار محکم تر نماید. بنا بر گزارشی که از Gartner ارایه شده، سامسونگ 15.7 میلیون گوشی بیشتر از نوکیا در کوارتر دوم فروخته است. این در حالیست که در کوارتر اول، این مقدار 3.4 میلیون عدد بوده است که این نشان از افزایش فاصله سامسونگ و نوکیا می باشد.
آمار ها نشان از پیشرفت چشمگیر کمپانی جدید هوآوی در بازار تلفن همراه نیز دارد. بطوری که رتبه آن از کمپانی HTC ، Motorola و Sony بالاتر می باشد.